DEXP U65E9000K Firmware Free Download
DEXP U65E9000K UHD Smart LED TV
Dexp U65E9000K
Specifications & Features:
Brand/Mark: DEXP
Model: U65E9000K
Main Board Model: P150-2851V6.3
Main Chipset: RTD2851
Panel: LSC650FN04-3
Interface: Single/Dual LVDS
Tuner:  ATV & DTV
Operating System: Android
CPU: Cortex A53 Quad-Core
CPU Frequency: GHz
GPU: Multi-core
GPU Frequency: MHz
Ram: 1.5 Gb
Rom: 8 Gb eMMC
Backlight Output Voltage Range: 65V-135V
Backlight output channel: 2 (3pin-PH2.0 )
Backlight current: 300mA*2
Backlight output power: 108W
Audio Output: 2x8w
Resolution: up to 3840×2160
Panel Power: 12V
Power Input: 100-240V AC 138W